Brutal Assault 2015

Část reportů z festivalů je dělána tím stylem, že autor od rána do večera je pod pódiem a poslechne  téměř vše, i když síly už nezbývají. Já se pokusím alespoň graficky zajímavě popsat pro mě nejlepší vystoupení z BA 2015, tím spíše že kvůli práci na samotném festivale jsem všechny své srdcové skupiny viděl naprosto střízlivý. Tak začne od té nejlepší.  Primordial from Republic of Ireland (viking/celtic metal), pro mě hvězda festivalu, delší setlist než v roce 2013, zpěvák Alan Averil má neskutečný hlasový rozsah, snad i lepší hlas než Rob Harford a to už je co říct. Nejenom píseň coffin ships byla úchvatná.


http://www.kotylak.pl/blog/230-primordial-brutal-assault-20-jaromer-fortress-josefov-cz-05-08-aug-2015.html
http://www.setlist.fm/setlist/primordial/2015/vojenska-pevnost-josefov-jaromer-czech-republic-5bf7bfe0.html
 Cult Of Fire - česká skupina, co nedává rozhovory, nehraje na festivalech, ale na BA pro ně byla vyhrazená speciální oriental stage, trvalo mi asi 40 minut, než jsem se dostal dovnitř, v těch prostorách, kde byla oriental stage to při vystoupení vonělo jako v čajovně, desítky svíček na stylovém pódiu, všude šlehaly plameny, při 3 písni bylo na hradbách rituálně spáleno něco jako tělo. Hudebně black metal s prvky vážné hudby. Dokonalost. Emotikona smi


Photos from Brutal Assault - Oriental stage by Sachtikus.https://www.flickr.com/photos/sachtikus/20331769778/in/album-72157654833889903/
Posted by Cult Of Fire on 19. srpen 2015
 Sunn O)))poslední skupina ve čtvrtek na hlavní stagi, během prvních čtyřech skladeb zpěvák řekl asi 4 slovy, bez bubeníka, neskutečně zkreslené basy, asi polovina lidí z areálu radši zmizela, byl jsem jediný, kdo byl na stání v backstagi. Hudebně Experimentální drone / ambient u USA.
Můj výhled na vystoupení Sunn O))) :

 SÓLSTAFIR stylově nejměkčí skupina, rocková / metalová banda z Islandu, zpívají svým rodným jazykem, velmi procítěné vystoupení, zpěvák si dovolil stoupnout na lidi v davu, dokonalost. Emotikona smile Thank you, thank you, thank you Brutal Assault.- You are in our hearts!!Photo: Charles Wolford II for Metalshop.
Posted by SÓLSTAFIR on 9. srpen 2015I z takových individualistů, jako jsou Marduk Official, bylo během vystoupení vidět, jak se na BA těší. 
This weekend: Brutal Assault 2015August 7th - Jaromer-Josefov, Czech Republichttp://brutalassault.cz/en/
Posted by Marduk Official on 4. srpen 2015

Brutal Assault official: shooting Marduk Official on stage was a truly challenging and amazing experience. I am glad my...
Posted by Fabiola Santini on 15. srpen 2015


Při vystoupení The True Mayhem jsme si dělali srandu, že ehumovaly Deada, ale to vlastně nejde, protože jeho lebka je rozstřelená na kousky a z těch kousků jsou přívěšky.


Last night at #brutalassault photo www.spark-rockmagazine.cz
Posted by The True Mayhem on 6. srpen 2015


Pospíchám do zákulisí na pivko, abych konečně za celý den dal v noci jedno a přede mnou jeden metr metalová celebrita Max Cavalera, další den stejné situace, už bych si v tu noc fakt dalo alespoň jedno pivo, někdo se o mě otřel a o to zpěvák Kreator Official. Pokračování v dalším článku.